Lajmi

 • Blloku, te “baba” se te “baba”!
  Tashmë është vendosur. Koalicioni paszgjedhor LDK-AAK-NISMA dhe VV! pas shumë dilemave e mëdyshjeve, bisedimeve por edhe takimeve si mes vete ashtu edhe me Presidenten Jahjaga ...
 • Policia: Të gjitha rrugët janë të kalueshme
  Policia e Kosovës ka kërkuar nga drejtuesit e automjeteve që të respektojnë shenjat e komunikacionit rrugor, t’u përshtaten kushteve atmosferike, e sidomos në orët e ...
 • Shenjtorja shqiptare të cilës i luten serbët
  Shqiptarët janë një popull euforik, me ndjenja të forta emocionale dhe tolerantë, të cilët nuk janë kujdesur shumë për të shkruar historinë e tyre në ...
 • LVAN-i nuk e dëshiron Thaçin president
  Skenari i Partisë Demokratike të Kosovës për të hequr dorë nga pozita e kryeparlamentarit dhe kryeministrit, në këmbim të postit të presidentit për Hashim Thaçin, ...
 • Banori i “shtëpisë” prej letre
  Ndonëse është personazh i veçantë, nuk e ka vëmendjen e qytetarëve dhe mediave. Madje, atij askush nuk i është ofruar për ndihmë.
 • Kelmendi: S'ka më kikirikë, s'ka më “semenke”!
  Gazetari i njohur, Adriatik Kelmendi, shkruan se paranoja serbe ishte gjithmonë shqiptari, i cili, një ditë, do të mund të matej me serbin, të konkurronte ...
 • FSK në ushtrimin fushor “SHQIPONJA 3”
  Kërkim-Shpëtimi Urban, Eliminimi i Mjeteve të Pashpërthyera (EOD), Materie të rrezikshme, Evakuim mjekësorë me helikopter, do të jenë këto të përfshira në ushtrimin fushorë të ...
 • Aktakuzë ndaj 60 zyrtarëve
  Brenda pak ditësh pritet që për herë të parë të ngrihen aktakuza ndaj 60 zyrtarëve të lartë të shtetit, të cilët nuk kanë deklaruar, apo ...
 • Kosova rrezikon partneritetin me BE-në
  Kosova rrezikon të humbasë partneritetin me Bashkimin Evropian, me vonesën që liderët partiakë po bëjnë për tejkalimin e bllokadës politike.
 • “Mbreti” i drogës mori pasaportën në Lipjan
  Boshnjaku Safet Kaliq, i shumëkërkuari nga Interpoli, ka arritur që ta ndryshojnë identitetin në Kosovë, përkatësisht në Lipjan, ku edhe u pajis me pasaportë me ...
Error fetching feed

Tags

Back to Top